Turnaj v minikopané. Systém "každý s každým"

Tržek
DATUM STARTOVNÉ POČET MUŽSTEV
kalendář 22.8.2020 mince 400,- Kč dres 6
SESTAVA OBČERSTVENÍ
Adam, Čert, Kiks, Lenny, Myšina, Pablo, Pačes, Sysel (5 zápasů), Papén (4 zápasy) Pívo Polička, plátky, klobásy

4. místo
První účasti na tržeckém turnaji předcházela diplomatická roztržka s věčným rivalem Sedlištěmi. Tamní dorostenec Čert se rozhodl nastoupit za Kornice, což mu bylo nejprve dovoleno, ale když měly Sedliště problém se skládáním sestavy, chtěly hostování zrušit, sám Čert to však odmítl. Sedlištím se tak vrátila jejich krádež klíčového hráče Pajase na sedlišťském turnaji v roce 2013. Zatímco Korničáky utrpěná křivda tehdy vyburcovala k heroickému výkonu, potupnému vyřazení domácího týmu ve čtvrtfinále a zisku bronzových medailí, Sedlišťáci se v Tržku vyhnuli poslednímu místu jen díky lepšímu skóre a utrpěli největší porážku od Kornic v historii (0:3). Zprávy o lynčování Čerta nebyly v době psaní této reportáže známy.

Kornický tým na turnaji předváděl útočnější fotbal, než jsou jeho fanoušci zvyklí. Dlouho bylo ve hře umístění na bedně, ale utkání s těžkými soupeři se nevydařila. Tým K2 (v Tržku vystupující pod krycím jménem Arsenal) představoval vlastní třídu, ale týmy Hrušové (2. místo) i Tržku (3. místo) byly na srovnatelné úrovni jako FK. Smolnou remíru s Hrušovou zavinilo nešťastné vhazování autu a podobně smolnou prohru s Tržkem gólem v poslední minutě způsobilo trestuhodné propadnutí v obraně.

Zápasy probíhaly v poklidu až na utkání s domácím týmem, kde Čert tvrdil muziku až příliš a vyprovokoval tím zbytečnou roztržku. Na držku jsme ale od Tržku naštěstí nedostali.

Památný zápas se Sedlištěmi začal v první minutě krásnou kombinací Adama a skórujícího Myšiny. Ten přidal geniální druhý gól z přímého kopu, když se postavil jakoby měl střílet levačkou, nechal postavit zeď a pak rychle přeběhl na druhou stranu. Skvělý výkon korunoval zkompletováním hattricku v druhém poločase.

Na poturnajovém soustředení hráči Kornic a Sedlišť společně zavírali krám...

Sedliště
kalendář 18.7.2020 mince 700,- Kč dres 7
Kiks, Lenny, Lůďa, Myšina, Pačes, Papén, Sysel, Vašek (6 zápasů), Lakatuš (5 zápasů), Filip (4 zápasy) Pívo Radegast 10°, klobásy

4. místo
FK předvádělo opět divácky velmi atraktivní kornický beton. Přesto dokázalo vstřelit tři branky, z toho jednu pozdějšímu vítězi turnaje - týmu K2 - což se nikomu jinému nepovedlo.
Do posledního utkání s Cerekvicí FK sportovně povolilo nastoupit dvěma hráčům z jiných týmů, protože Cerekvičáci byli zdecimováni zraněními a už šlo jen o čtvrté místo (šance na třetí místo padla kvůli gólu hráče FK Lašty, který stále porušuje smlouvu a nastupuje za Sedliště).
Celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře, kterou oživovaly jen zápasy marihuanovo povidlového Tržku.